Aktualności

Pucharowa porażka.

• autor: wartaslon, 2015-03-27 08:25

.

Nie zaznaliśmy jeszcze słodyczy zwycięstwa w meczach o stawkę w rundzie wiosennej. W środę nasi zawodnicy grali mecz pucharowy w Konotopie z miejscowym Mieszkiem. Gospodarze są liderem Zielonogórskiej klasy A, więc wydawało się, że jesteśmy papierowym faworytem. Niestety boisko zweryfikowało nasze oczekiwania dość brutalnie. Rywale w tym dniu wyglądali na bardziej zaangażowanych, przynajmniej w pierwszych 45 minutach, gdzie w 15 minucie objęli prowadzenie, a w 23 minucie podwyższyli na 2:0.
Miejscowi dużo lepiej poruszali się po boisku. Sprawiali wrażenie dużo żwawszych i częściej byli przy piłce. Warciarze kiepsko rozgrywali piłkę. Nie mogli skonstruować żadnej składnej akcji. Większość zagrań była niedokładna i wymuszana nieustannym presingiem gospodarzy. Stąd też nie udawało się naszym zagrozić bramce Mieszka. Trener z boku co chwilę pokrzykiwał na swój zespół, ale na niewiele się to zdało. O tej połowie chcielibyśmy jak najszybciej zapomnieć. W przerwie trener chyba dotarł do podopiecznych bo od początku drugiej połowy widzieliśmy inny obraz zespołu. To w końcu Warta dyktowała warunki gry. W 51 minucie po akcji lewą stroną doszło do zamieszania pod bramką Mieszka, a najprzytomniej zachował się Pińczyński, który strzelił na 2:1. Po 4 następnych minutach Raćko sprytnym strzałem ominął bramkarza gospodarzy i wydawało się, że piłka zmierza nieuchronnie do bramki, ale odbiła się od słupka i wpadła w ręce golkipera z Konotopu. Później mieli jeszcze swoje szanse, Dawid Woźniak czy też Świtalski, ale nie udało się już pokonać bardzo dobrze w tym dniu dysponowanego bramkarza gospodarzy. Do ostatniego gwizdka zawodnicy Warty dążyli do zmiany wyniku. Niestety, strat z pierwszej połowy nie udało się już odrobić. Na dalekim wyjeździe do Konotopu zakończyła się nasza przygoda z Pucharem Polski. Pozostanie nam tylko rola gospodarza finału wojewódzkiego tych rozgrywek. Trener Guszpit powiedział nam, że obawiał się o wynik tego meczu. Środa dla naszego zespołu to bardzo zły dzień do grania (szkoła, praca). Do tego blisko 3 godzinna podróż nie wpłynęła na graczy Warty zbyt pozytywnie. Było to widać w ospałej dyspozycji większości naszych zawodników w pierwszej części. Gdybyśmy od początku zagrali tak jak w drugiej połowie, wracalibyśmy z tego wyjazdu z tarczą, a tak... pozostaje nam skupić się na lidze. Szkoda tego meczu, bo chłopcy mogli się w nim przełamać i uwierzyć w siebie. Trzeba to jednak odłożyć na następny mecz. Myślę, że w końcu uda nam się odpalić i oglądać grę taką do jakiej nas Warta przyzwyczaiła. Potencjał tego zespołu w dalszym ciągu jest bardzo duży, a efekty wkrótce będziemy oglądać.