Warta Słońsk - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Wspieraja nas

Tabela ligowa

Górzów Wielkopolski

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 1

Wyniki

Mecze sparingowe

Statystyki drużyny

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 16 gości

dzisiaj: 87, wczoraj: 117
ogółem: 1 120 960

statystyki szczegółowe

Aktualności

Wywiad z prezesem KS Warta panem Dariuszem Matkowskim

  • autor: wartaslon, 2014-04-04 19:59

.

Niedługo po zakończeniu rundy jesiennej  nastąpiły zmiany wśród kadry szkoleniowej naszego klubu. Proszę powiedzieć kilka słów na ten temat.
Dariusz Matkowski To prawda, że w przerwie zimowej dokonaliśmy pewnych zmian kadrowych. Z tych najważniejszych, to chyba wszyscy zauważyli, doszło do zmiany trenera. Na miejsce pana Zenona Chmielewskiego został powołany pan Piotr Guszpit z Gorzowa Wlkp. Taką decyzję podjął Zarząd po zakończeniu rundy jesiennej wraz z byłym trenerem, który również uznał, że należy dokonać zmian (popularnie mówiąc potrzebna była świeża krew). Utworzono natomiast w klubie nowe stanowisko dyrektora sportowego na które powołano pana Zenona Chmielewskiego. Opuścił nas również trener kadry młodzieżowej pan Stanisław Gorzelak, a w jego miejsce powołano pana Radosława Bułgajewskiego oraz trenera Chmielewskiego.

Jakie zmiany nastąpiły w kadrze zawodniczej naszego zespołu i czym były one podyktowane?
D.M. Dokonaliśmy także poważnych zmian w kadrze naszego zespołu. Nie będę wymieniał nazwisk zawodników, którzy przybyli oraz ubyli. Te informacje są na bieżąco podawane na naszej stronie internetowej. Skupię się tylko na uzasadnieniu naszej decyzji. Były one podyktowane dużym ubytkiem zawodników z zespołu (praca, słaby poziom gry, rezygnacja samych zawodników i inne). Kuki w kadrze zostały uzupełnione transferami z innych klubów, głównie 3-cio ligowych, a czas pokarze, czy były to trafione decyzje.

Jaki cel przedstawił Pan trenerowi do realizacji na rundę wiosenną?
D.M. Jestem tu zmuszony do powtórzenia słów z poprzednich wywiadów. Trener otrzymuje zawsze zadanie w osiąganiu najwyższych celów , a ponadto jego zadaniem jest zgranie drużyny oraz stworzenie odpowiedniej atmosfery wśród zawodników.

Wiadomo, że zawsze gramy o najwyższe cele. Czy w przypadku awansu do IV Ligii klub będzie w stanie finansowo podołać grze w tej klasie rozgrywkowej?
D.M. Jak pan wie KS Warta miała przygodę z IV Ligą i podołaliśmy finansowo temu zadaniu. Myślę, że i tym razem nic nie zmieni. Jednak w przypadku awansu koszty wzrosną, a więc będziemy zmuszeni do rozmów z panem Wójtem oraz Radą Gminy. Smuci mnie fakt braku sponsoringu  z zewnątrz. Mam tu na myśli duże firmy z terenu naszej gminy, które pomimo dobrej kondycji finansowej nie wykazują się hojnością, „to boli” ale jakoś sobie radzimy.

Nasz klub posiada teraz jedno z najlepszych zapleczy sportowych ligii okręgowej w województwie lubuskim i nie tylko. Czy w związku z tym łatwiej jest pozyskać nowych zawodników do klubu i jak na tę bazę zapatrują się nasi miejscowi piłkarze?
D.M. Budowa nowego obiektu to strzał w dziesiątkę. Ja osobiście wraz z całym Zarządem jesteśmy dumni z pana Wójta oraz naszych radnych, że sprawili nam i zawodnikom taki prezent. Oczywiście ma to wpływ na ewentualne transfery oraz samopoczucie naszej kadry w szeroko pojętym znaczeniu. Wszyscy wolimy jeździć nowym mercedesem a nie starym fiatem 126P.

Wiele można słyszeć informacji od kibiców na temat obchodów 65 lecia Klubu. Proszę powiedzieć kiedy i gdzie się odbędzie się to wydarzenie i jakich atrakcji mogą spodziewać się kibice podczas tych obchodów?
D.M. Uroczystości związane z 65 leciem istnienia naszego klubu odbędą się 7 czerwca br. Głównie na nowym obiekcie oraz w miejscowym parku. Szczegółowe informacje już wkrótce znajdziecie Państwo na plakatach i stronie internetowej naszego klubu i Gminy Słońsk. Projekt pn. „65-lecie KS „Warta” w Słońsku” Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) – Brandenburgia 2007-2013, Fundusz Małych Projektów i Projekty Sieciowe Euroregionu Pro Europa Viadrina oraz z budżetu państwa.

Co by Pan chciał przekazać kibicom Warty Słońsk?
D.M. Wszystkim kibicom tradycyjnie życzę dużo wrażeń i radości związanych z rozgrywkami naszej drużyny. Dziękuję wszystkim za zainteresowanie oraz dużą frekwencję i proszę o więcej.

Dziękuję za wypowiedź


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [880]
 

Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków:

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Reklama

Wspomóż nasz klub

 

Ostatnie spotkanie

Nie wprowadzono danych o ostatnich meczach.

Losowa galeria

Mecz ligowy Warta Słońsk - Iskra Janczewo 21.04.2013
Ładowanie...

Najnowsza galeria

Warta Słońsk Polonia Lipki Wielkie
Ładowanie...