statystyki szczegółowe

Aktualności

Warta zwycięzcą meczu sparingowego

• autor: wartaslon, 2014-02-15 18:27

W dniu dzisiejszym tj. 25.02.2014 r. w Słońsku na boisku przy ul. Piastowskiej został rozegrany mecz sparingowy pomiędzy drużynami. Warta Słońsk i Odra Górzyca.

Wynik meczu 5:0.

Bramki zdobyli: Weres 3, Sozański 1,

Skład naszego zespołu w tym meczu: Augustyniak, Polak, Rogacki, Piecuch, Gaca, Stojanowski, (Czereda), Orłowski, Sozański, Majerczyk, Bednarek, Hrysiukowicz, Milczanowski, Weres (Matkowski P., Woźniak D.,)

Mecz odbył się na boisku przyszkolnym na nieźle przygotowanej, zwałowanej płycie. Trenerzy obu drużyn ustalili, że zagrają trzy tercje po 30 minut. W pierwszej odsłonie nasi występowali w składzie: Augustyniak - Piecuch, Gaca, Stojanowski - Sozański, Majerczyk - Hrysiukowicz, Bednarek, Orłowski - Milczanowski, Weres. Podczas rozgrzewki okazało się, że Marcin Wusaty nie będzie mógł zagrać i mecz obejrzał z ławki rezerwowych. Jego miejsce zajął Jacek Milczanowski, co nieco zepsuło plan na to spotkanie trenerowi Warty. W pierwszej tercji mecz mógł się podobać zgromadzonym na trybunach kibicom. Szybkie akcje naszej drużyny co rusz stwarzały okazje do zdobycia bramek. Pierwsza padła po szybkim i dokładnym wyrzucie piłki z autu przez bardzo aktywnego w całym spotkaniu Orłowskiego do Weresa, a ten z najbliższej odległości wpakował głową piłkę do bramki. Druga bramka - chyba najładniejsza w tym dniu - padła po indywidualnej akcji Sozańskiego i jego niesygnalizowanym uderzeniu zza narożnika pola karnego. Uderzona prostym podbiciem piłka minęła bramkarza gości i wpadła w przeciwległy górny róg jego bramki. Pod koniec pierwszej tercji kolejne trafienie zaliczył Weres. Do górnej piłki niezdecydowanie ruszyli dwaj środkowi obrońcy z Górzycy i ich bramkarz. W sumie najbardziej zdecydowanym okazał się nasz napastnik. Pierwszy znalazł się przy piłce i bez namysłu wysokim lobem nad golkiperem gości posłał ją do pustej już bramki. W tej części meczu praktycznie cały zespół pokazał się z dobrej strony. Co prawda Milczanowski nie wykorzystał trzech stu procentowych sytuacji do zdobycia bramki, ale te umieliśmy sobie stworzyć. W pierwszej przerwie zawodnicy wysłuchali uwag trenera Guszpita, który dokonał też kilku zmian na drugą tercję. Drużyna wyszła w innym ustawieniu i wyglądała następująco: Polak, Piecuch, Gaca, Czereda, Stojanowski - Milczanowski, Matkowski, Sozański, Orłowski - Bednarek, Weres. Zmiana ustawienia i kilku zawodników spowodowała mały bałagan na boisku. Ale i ta sytuacja wyszła nam na dobre bo po fatalnym zagraniu obrońcy do bramkarza ten przepuścił ją nie zapobiegając utracie bramki. W 45' doszło do kolejnej zmiany w naszym zespole, gdzie za Milczanowskiego wszedł Dawid Woźniak - kolejny nasz młodzieżowiec. Gra naszego zespołu już tak nie porywała, a i przeciwnik nie był zbyt niebezpieczny, choć należy odnotować kilka strzałów z dalszej odległości, które były albo niecelne albo wyłapane przez Polaka. Po jednym rzucie rożnym goście mogli pokusić się o bramkę kontaktową. Do wysokiej piłki bardzo niepewnie - mijając się z nią - wyszedł nasz bramkarz, ale nikt z zawodników gości nie zdołał jej wbić do naszej bramki. Na trzecią tercję wyszliśmy w następującym zestawieniu: Rogacki - Piecuch, Gaca, Czereda, Stojanowski - Woźniak, Matkowski, Majerczyk, Orłowski - Bednarek, Weres. Trzecia tercja też już nie toczyła się w najszybszym tempie. Nasi gracze chyba pilnowali wyniku. Jedną bramkę dołożył jeszcze Krystian Weres i zamknął wynik na 5-0. Tak zakończył się drugi mecz sparingowy naszego zespołu. Zapytany o ocenę spotkania trener Guszpit powiedział: - To drugi nasz mecz, ale rozegrany w warunkach prawie ligowych, bo i przeciwnik z naszej ligi i boisko bez śniegu. Jak wszyscy zgromadzeni widzieli spotkanie mogło się podobać. Padło sporo bramek. Przeciwnik, choć się starał to nie mógł zbytnio nam zagrozić. Większość meczu była pod naszą kontrolą. Dla mnie najważniejsze było zgrywanie ze sobą zawodników w różnych konfiguracjach osobowych. Stąd nie do końca wiedzieli jak się zachować. Mimo to kilka zgrań szczególnie w pierwszej tercji mogło się podobać. Bardzo pewnie grali nasi obrońcy, z których bardzo aktywny w grze ofensywnej był Stojanowski. Razem z Orłowskim opanowali naszą lewą stronę. Spokojem emanował Robert Gaca, a pewne interwencja miał też Dawid Piecuch. Wyróżniłbym też Majerczyka i Bednarka ze środka rozegrania, którym piłka najmniej przeszkadzała. A Krystian Weres potwierdził, że mimo swojego wieku nie zatracił skuteczności. Trzeba wziąć też pod uwagę fakt, że jesteśmy po dwutygodniowym feryjnym okresie codziennego treningu, co też miało wpływ na formę zawodników. Stąd też tyle niedokładności i błędów w przyjmowaniu i wyprowadzaniu piłki. Powoli wychodzimy z budowy wydolności ogólnej i będziemy skupiać się na sprawności specjalnej. Następny sparing gramy za tydzień z Kasztelanią Santok, na który również zapraszam.