Warta Słońsk - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Wspieraja nas

Tabela ligowa

Górzów Wielkopolski

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 1

Wyniki

Mecze sparingowe

Statystyki drużyny

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 14 gości

dzisiaj: 50, wczoraj: 117
ogółem: 1 120 923

statystyki szczegółowe

Aktualności

PIŁKA MŁODZIEŻOWA W MUKS BOCIAN SŁOŃSK

  • autor: wartaslon, 2013-12-14 10:17

.

Juniorzy starsi rozpoczęli rundę jesienną sezonu 2013/2014 meczem w Żubrowie koło Sulęcina już 25 sierpnia .Wynik 5:0 dla zespołu "Stali" odzwierciedla to co się działo na boisku .Graliśmy w 10-cio osobowym składzie i 1:0 do przerwy to nasz sukces. Jednak po przerwie przewaga sulęcinian została potwierdzona bramkami. Mecz ten pokazał, że mamy duży potencjał, jednak grając w mniejszości nie potrafiliśmy zapobiec wysokiej porażce. Drugi mecz odbywał się na naszym boisku w Słońsku i grając w komplecie z "Czarnymi" Witnica zwyciężyliśmy 2:0,a bramki strzelili Kamil Matusik i Dariusz Pryputniewicz. Mecz był wyrównany jednak umiejętność strzelecka naszych zawodników zadecydowała o naszym sukcesie. Do następnych dwóch spotkań w Wojcieszycach oraz Strzelcach Krajeńskich pojechaliśmy mocno zmobilizowani i po trudnych spotkaniach uzyskaliśmy korzystne rezultaty. W Wojcieszycach wygraliśmy 2:1 po bramkach Adriana Grabińskiego i Kamila Matusika, a w Łuczniku Strzelce Krajeńskie 2:2.

     W Połowie września gościliśmy zespół Meprozet Stare Kurowo wygrywając 4:0, wszystkie bramki strzelił Dariusz Pryputniewicz. W Dobiegniewie spotkaliśmy się z silnymi Błękitnymi z którymi zremisowaliśmy 2:2.Pierwszą część rundy jesiennej zakończyliśmy meczem ze "Spójnią" Ośno Lubuskie, przeciwnik ten zawsze do nas przyjeżdżał dobrze zmotywowany i zawsze grało się z nim ciężko. Wynik2:2 po wyrównanym meczu świadczy o właściwej postawie naszego zespołu a umiejętności szczególnie taktyczne z meczu na mecz się podnoszą. Drugą część rundy jesiennej zaczynamy od rewanżowego spotkania z zespołem "Stali" Sulęcin, który jest liderem naszej grupy. Wynik1:1 zmazuje w części wysoką porażkę którą ponieśliśmy w Sulęcinie. Gra jest coraz lepsza co pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość. Mamy 13 punktów,3 miejsce w tabeli i siedem kolejnych meczy bez porażki, (porażka tylko u lidera w Sulęcinie). Nic nie zapowiadało krachu który miał nastąpić. Od tego momentu nie potrafimy zebrać kompletu zawodników. Nieobowiązkowość i nieobecności niektórych z nich powodują ,że zespół jest dużo słabszy. Do tego dochodzi oddelegowanie dwóch następnych juniorów do zespołu seniorów "Warty" Słońsk .Są to Łukasz Fabicki, oraz Paweł Ustrzycki, którzy już do końca rundy nie wracają do zespołu juniorskiego. Gdy dodamy do tego jeszcze Janka Hrysiukowicza, który jesienią w juniorach nie rozegrał żadnego meczu będziemy mieli obraz jaki nastąpił w drugiej części jesiennej rundy. Satysfakcją jest, że systematyczne szkolenie daje korzystne rezultaty, zespół juniorów szkoli się po to, by w przyszłości w zespole seniorów grali wychowankowie. Jeszcze potrzeba trochę czasu aby wartość zawodników jeszcze bardziej wzrosła, ale są już szerokie podstawy do prognozowania odnośnie drużyny seniorów wywodzącej się z wychowanków. Winny jeszcze jestem wyniki nieefektownej końcowej części rundy jesiennej sezonu 2013/2014 w której nie potrafiliśmy zebrać kompletnego składu co powoduje, że znaczenie poprzednich sukcesów odbierane jest dużo gorzej.

Czarni Witnica -Bocian 5:1

Bocian -SHR Wojcieszyce 4:5

Bocian-Łucznik Strzelce Krajeńskie 0:1

Meprozet Stare Kurowo -Bocian 7:3

Bocian -Błękitni Dobiegniew 2:6

Spójnia Ośno Lubuskie-Bocian 3:1

W trakcie jesiennych rozgrywek wyróżniam następujących zawodników; Dariusza Pryputniewicza strzelca 10 lub 11 bramek, Łukasza Fabickiego - coraz skuteczniejszego obrońcę dysponującego imponującymi warunkami fizycznymi, Dawida Woźniaka, który poczynił duże postępy taktyczne i poprawił pewność gry .Arkadiusza Patera trenującego i grającego zbyt mało, ale jest to bardzo zwrotny dobry rozgrywający pomocnik o dużej wszechstronności ,który potrafi zagrać także w obronie oraz w ataku kapitana Mateusza Sierackiego, który po ustabilizowaniu się może prezentować dobrą grę na bocznej obronie. Adriana Grabińskiego, który dysponuje walorami szybkościowymi, oraz mocnym strzałem na bramkę. Kamila Matusika najbardziej rozchwianego emocjonalnie zawodnika w naszej drużynie zarówno niesystematycznego, niepewnego jak i bardzo przydatnego w dobrej formie sportowej, Pawła Ustrzyckiego lewonożnego o dobrej technice, który gdy zmężnieje zagra na lewej pomocy i lewej obronie. Krzysztofa Woźniaka pracowitego na treningu, jednak w meczu nie wywiązującego się z założeń taktycznych zespołu. Krystiana Rogackiego bramkarza bardzo skutecznego w grze jednak musi on pracować nad motoryką a szczególnie zwinnością, co zagwarantuje postęp w jego rozwoju. Przed powyższymi zawodnikami widzę w najbliższym czasie duże możliwości poprawy jakości gry i awansu sportowego pod warunkiem, że to oni będą bardzo tego chcieli, pracując regularnie nad poprawieniem swoich niedoskonałości na treningach i grając regularnie spotkaniach ligowych. Pozostali młodsi już zawodnicy, którzy uzupełniali powyższy skład zespołu juniorów starszych, na grę w zespole seniorów muszą jeszcze czekać znacznie dłużej, ale są też utalentowanymi i dobrze wyszkolonymi technicznie piłkarzami. Cała siła społeczeństwa tkwi w zapewnieniu rozwoju młodzieży, gdyż jest ona gwarantem postępu i motorem napędowym dla starszych sfrustrowanych życiowymi niepowodzeniami ludzi, którzy w kontakcie z młodzieżą dowartościowują swoje osobowości. Młody człowiek musi jednak najpierw uwierzyć w swoje umiejętności poradzenia sobie w grupie dorosłych i dopiero, gdy przekroczy próg tej niewiary błyskawicznie zyskuje na wartości .Sztuką w szkoleniu sportowym jest wyprodukować i ukształtować swojego zawodnika, wtedy o przebudowę zespołu i postawienie na wychowanków nie będzie tak trudno i drogo. W Słońsku jest duży potencjał młodych piłkarzy ,jakiego nie było od lat, jednak wprowadzenie młodych juniorów do zespołu seniorów  jest trudnością, którą mogą pokonać tylko cierpliwi działacze i mądrzy trenerzy. Właśnie tego efektu życzę działaczom "Warty" Słońsk składając serdeczne życzenia Wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku.

 opracował  trener II klasy piłki nożnej

 mgr Stanisław Gorzelak

 

 


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [811]
 

Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków:

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Reklama

Wspomóż nasz klub

 

Ostatnie spotkanie

Nie wprowadzono danych o ostatnich meczach.

Losowa galeria

Mecz sparingowy Warta Słońsk - Osadnik Myślibórz 01.02.2014 r.
Ładowanie...

Najnowsza galeria

Warta Słońsk Polonia Lipki Wielkie
Ładowanie...