Warta Słońsk - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Wspieraja nas

Tabela ligowa

Górzów Wielkopolski

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 1

Wyniki

Mecze sparingowe

Statystyki drużyny

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 14 gości

dzisiaj: 177, wczoraj: 117
ogółem: 1 121 050

statystyki szczegółowe

Aktualności

WYWIAD Z TRENEREM KS WARTA PANEM ZENONEM CHMIELEWSKIM

  • autor: wartaslon, 2013-08-25 21:08

.

Jakie cele przedstawił Zarząd Panu do realizacji w nowym sezonie?
Zenon Chmielewski Zanim odpowiem na to pytanie chcę kilka słów powiedzieć na temat tego, że gramy nadal w kl. „O”. Otóż PZPN decyzją z lipca 2013 nakazał klubom, które grają w IV lidze i wyżej, posiadanie zespołu juniora starszego lub młodszego. My takiej grupy nie posiadaliśmy. Większość tych chłopców grała w Iskrze Głuchowo. Dzisiaj udało nam się zgłosić do rozgrywek junior starszego i w przypadku gdyby taka sytuacja była za rok będziemy spełniać wszystkie wymagania do awansu. Natomiast wracając do pytania, dla mnie Zarząd nie musi wyznaczać celu, ja to mam w sobie, że zawsze chcę grać o najwyższy cel. Nie zawsze do tej realizacji są środki, czyli zawodnicy, lecz i tak należy dążyć do jak najlepszego wyniku zespołu. Oczywiście to sami zawodnicy muszą chcieć nie tylko trener i Zarząd, to musi współgrać. Chciałbym żeby po raz kolejny młodzi zrozumieli, że bez trenowania nic nie osiągną.

Jakie zmiany kadrowe nastąpiły w przerwie letniej i czym były one podyktowane?
Z.Ch. Jeśli chodzi o zmiany kadrowe to są one bardzo duże. Praktycznie ten zespół, który zajął I miejsce przestał istnieć w 60%. Odszedł Paweł Hojka do Czarnych Browar Witnica, jeden z podstawowych zawodników zespołu. Odeszli do Dębna: Majchrzak, Kuśnierczak i Wierzbicki, choć ten ostatni deklarował się grać w Słońsku. Praca zawodowa zmusiła Miglujewicza do wyjazdu za zagranicę, a tym samym zawodnik przestał trenować i grać. Kaczmarek wyraził chęć powrotu do Karnina, gdyż jest zawodnikiem tego klubu, a do nas przyszedł na zasadzie wypożyczenia. Osowski, zawodnik, który mało trenował, a tym samym mało grał, odszedł do Odry Górzyca. Junior Skulski przestał trenować, gdyż pracuje z ojcem w Niemczech. Leszczyński pojawił się jak na razie jeden raz na treningu i ten chłopak nie wiadomo kiedy na poważnie podejdzie do trenowania. Patrząc na odejście tych zawodników to sam nie wiem czym to jest podyktowane. Przecież w tym klubie nie ma sekundy spóźnienia z jakimkolwiek zwrotem kosztów. Na bieżąco a wielokrotnie z wyprzedzeniem są regulowane inne zobowiązania w stosunku do zawodników. Stworzone warunki finansowe przewyższają kluby kl. „O” oraz niektóre IV ligi. Trudno mi zrozumieć dlaczego tak się dzieje. Wracając do dalszej części pytania doszli do nas Robert Gaca z Warty Gorzów wcześniej Amica Wronki, Stilon i Dąb Dębno oraz Piotr Siembida z Ilanki Rzepin, wcześniej Celuloza i UKP Zielona Góra. Trenuje z nami Michał Klim z Iskry Głuchowo, rozpoczął treningi Urbaniak oraz Patryk Czereda z Polonii Słubice (w trakcie załatwiania przejścia). Doszedł do nas Łukasz Filus z Odry Górzyca. Patrząc na to od strony strat i zysków znaleźliśmy się zdecydowanie po stronie strat. Dzisiaj rozpoczynamy również grę z Kowalskim choć wiemy, że miał 7-miesięczną przerwę i nie wiemy czy jego noga to wytrzyma. Liczę jak zawsze na Weresa. Wiosną nie grał Cieśliński, dzisiaj jest, trenuje i gra, oby jak najdłużej. Liczę na Siembidę, że z meczu na mecz będzie grał lepiej. Chciałbym żeby kontuzje ominęły Majerczyka, gdyż jest potrzebny zespołowi. Oczekuję, że Gaca w Słońsku pokaże grę na wysokim poziomie i godnie zastąpi Hojkę. Liczę bardzo na Piecucha. Musi zacząć grać dojrzałą piłkę. Nie chaotyczną. Wierzę, że będziemy zespołem, który będzie się liczył w grze. Gramy 9 razy jesienią u siebie, a to duży kapitał.

Jak wyglądał okres przygotowawczy?
Z.Ch. Okres przygotowawczy tradycyjnie rozpoczęliśmy w lipcu trenując u siebie na boisku i grając mecze kontrolne, choć było ich mniej niż zawsze. Przyczyną było to, że problemem było znalezienie 11 zawodników do gry. Mało nas trenowało. Część leczyła kontuzje, inni wyjechali na urlopy. Część była w trakcie rozmów i też nie trenowała. Gdyby Pan mnie zapytał jak w skali od 0% do 100% wyglądał okres przygotowawczy to odpowiedziałbym, że na 40%. Sozański odbył 7 treningów, Szczotko – 8, Filus 2 lub 3 treningi, Urbaniak dopiero zaczął, Leszczyński był raz i zginął, Hrysiukowicz miał przerwę 2-tygodniową. Gaca i Siembida dopiero doszli. My sparingi graliśmy w 11-nastu. Matusik pojawił się raz, Sieracki kilka razy więcej. To wszystko spowodowało, że takiego okresu w swojej pracy trenerskiej nie miałem. Cóż może mecze zmobilizują zawodników do pracy. Trudno było ustalać gry kontrolne w tygodniu kiedy dochodziła również praca.

Co chciałby Pan przekazać kibicom swojej drużyny?
Z.Ch. Dużo emocji na meczach, radości ze zwycięstw Warty, ale również bycia z zespołem przy jego porażkach. Oceniać grę i zaangażowanie zawodników obiektywnie bez złośliwości. Nagradzać gospodarzy i gości brawami za dobre akcje, strzały i bramki. Wspierać duchowo zespół w trudnych chwilach. Chcę przy okazji podziękować za tak liczne przybywanie na stadion. To dla Was widzów tworzymy ten „teatr”. Dziękuję, że chcecie do tego teatru przychodzić.

Dziękuję za odpowiedź. 


  • Komentarzy [1]
  • czytano: [722]
 

autor: ~kibic 2013-08-27 14:13:06

avatar brawo trener brawo zarzad brawo warta słońsk


Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków:

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Reklama

Wspomóż nasz klub

 

Ostatnie spotkanie

Nie wprowadzono danych o ostatnich meczach.

Losowa galeria

Warta Słońsk - Błękitni Dobiegniew 2015.04.04
Ładowanie...

Najnowsza galeria

Warta Słońsk Polonia Lipki Wielkie
Ładowanie...