Warta Słońsk - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Wspieraja nas

Tabela ligowa

Górzów Wielkopolski

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 1

Wyniki

Mecze sparingowe

Statystyki drużyny

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 14 gości

dzisiaj: 180, wczoraj: 117
ogółem: 1 121 053

statystyki szczegółowe

Aktualności

WYWIAD Z PREZESEM KS WARTA SŁOŃSK PANEM DARIUSZEM MATKOWSKIM

  • autor: wartaslon, 2013-07-05 21:26

.

Piłkarze naszego klubu w sezonie 2012/2013 osiągnęli bardzo wiele, ale czy wszystko … ? Co pana zdaniem było największym sukcesem, a co największą porażką naszego zespołu?

Dariusz Matkowski Najważniejszym sukcesem klubu było zajęcie pierwszego miejsca w rozgrywkach Ligi Okręgowej, jak również historyczny awans do półfinału Pucharu Polski. Natomiast porażką przegrany mecz z Wartą Gorzów z wynikiem końcowym 2:1. Dodam, że była to jedyna porażka naszego zespołu w sezonie 2012/2013.

Jak pan ocenia pracę trenera i grę zawodników w minionym sezonie?

D.M. Zajęte miejsce przez drużynę jest idealnym wyznacznikiem pracy trenera i zawodników.

Sezon zakończyliśmy na 1 miejscu w Lidze Okręgowej - uzyskując tym samym awans do IV Ligi, jednakże do dziś nie było oficjalnej wypowiedzi przedstawicieli Zarządu na temat: Czy w sezonie 2013/2014 będziemy występować w IV Lidze, czy też może zostaniemy w Lidze Okręgowej. Proszę, więc informację na ten temat.

D.M. Została już podjęta decyzja, zostajemy w Lidze Okręgowej.

Co było głównym powodem podjęcia decyzji o pozostaniu w Lidze Okręgowej i w jaki sposób została ona podjęta.

D.M. Chciałbym poinformować kibiców, że na przełomie maja i czerwca została podjęta przez PZPN uchwała, iż drużyna IV ligowa musi posiadać drużynę juniora młodszego lub juniora starszego, który będzie występował w Lubuskiej Lidze Juniorów. Jest to dla nas bardzo zaskakująca decyzja, ponieważ nie jesteśmy przygotowani do tych rozgrywek. Wiąże się to z odległymi wyjazdami tj. żary, Lubsko, Zielona Góra itd. a co za tym idzie, ogromnymi kosztami porównywalnymi do drużyny seniorskiej. Dnia 23.06.2013 r. odbyło się posiedzenie Zarządu Klubu z udziałem, jako gościa Wójta Gminy Słońsk pana Janusza Krzyśków, w trakcie, którego miało miejsce się głosowanie członków Zarządu dotyczące awansu do IV Ligii. Decyzja była jednogłośna – pozostajemy w Lidze Okręgowej.

Czy planowane są zmiany w kadrze zespołu i czy wiadomo już, kto będzie stanowił jego trzon w nowym sezonie?

D.M. Jesteśmy w trakcie rozmów z zawodnikami. Chcemy utrzymać zespół kadrowo podobny do sezonu 2012/2013, a moim celem jest jak największa ilość zawodników miejscowych.

Na jakim stadionie rozpoczniemy rozgrywki nowego sezonu?

D.M. Na boisku szkolnym przy ul Piastowskiej. Wójt poinformował nas, że został już rozstrzygnięty przetarg na budowę szatni przy nowym obiekcie. Budowa ma być zakończona do końca października, więc rundę wiosenną rozpoczęlibyśmy na nowym obiekcie.

Proszę wymienić, kto wspiera finansowo lub rzeczowo nasz klub?

D.M. Klub jest wspierany przez Gminę Słońsk, a także grono sponsorów pana Franciszka Jamniuka, pana Stanisława Piecucha, pana Piotra Miglujewicza, pana Kazimierza Sozańskiego, pana Stanisława Dobrzańskiego, pana Andrzeja Matkowskiego, Edwarda Bodnarek, Gospodarstwo Rolne Dariusz Matkowski oraz GBS Barlinek oddział Słońsk.

W poprzednim sezonie została uruchomiona w internecie strona klubowa Warty i pojawiły się do kupienia szaliki naszego klubu. Czy w najbliższym czasie planowane jest wykonanie jakiś nowych gadżetów Warty?

D.M. Od jakiegoś czasu chcieliśmy nawiązać kontakt z kibicami naszego klubu i informować ich na bieżąco o wydarzeniach z nim związanych, dlatego w rundzie wiosennej została uruchomiona strona internetowa Warty. Ponadto wykonaliśmy szalik naszego klubu. Jest on w dalszym ciągu dostępny. Zamówienia można składać u pana Piotra Miglujewicza tel. 660407488. W nowym sezonie chcemy rozszerzyć asortyment gadżetów dla kibiców. Szczegóły znajdziecie Państwo za jakiś czas na naszej stronie internetowej.

W tym roku upływa 65 lecie naszego klubu. Czy Zarząd planuje w jakiś sposób uczcić to wydarzenie?

D.M. Obchody 65 lecia naszego klubu planujemy przeprowadzić w przyszłym roku. Przeniesienie tego wydarzenia o rok wiąże się z tym, że chcemy połączyć je z rozpoczęciem użytkowania nowego boiska przy ul. 3-go Lutego, a także otwarciem nowej szatni. Kompleks przebudowanego boiska wraz z szatnią będzie stanowić jedną z wielu wizytówek naszej miejscowości. Dla uzupełnienia dodam, że 65 lecie planowane jest przełom czerwca - lipca 2014 roku.

Czy jest możliwe, aby w najbliższym czasie w pierwszym zespole Warty występowali w większości miejscowi piłkarze – nasi wychowankowie?

D.M. Zatrudniamy dwóch trenerów młodzieżowych i jednego seniorskiego, którzy wiedzą, że jest to głównym celem całego zespołu. Niestety jest to bardzo trudne w realizacji. Przeprowadzam wiele rozmów z miejscowymi zawodnikami, którzy grali w Warcie i mogliby robić to dalej. Jednak z przykrością stwierdzam, że rozmowy te nie  przynoszą pozytywnego skutku.

Co by pan chciał jeszcze powiedzieć kibicom Warty?

D.M. Jako Prezes chciałbym serdecznie podziękować dla Rady Gminy Słońsk i Przewodniczącej pani Lilii Burkiewicz za wsparcie finansowe Klubu; za to, że widzą potrzebę rozwoju piłki młodzieżowej i seniorskiej naszej gminy. Osobne podziękowania należą się Wójtowi panu Januszowi Krzyśków, który wspiera nasz klub swoją osobą, uczestniczy w meczach ligowych, jest wiernym kibicem, a przede wszystkim pragnę podziękować za to, że widział potrzebę budowy obiektu piłkarskiego spełniającego wszystkie wymogi licencyjne umożliwiające dalszy rozwój zespołu. Nie mogę również zapomnieć o podziękowaniach dla kol. Piotra Miglujewicza, kol. Stanisława Dobrzańskiego, kol Kamila Kota, którzy osobiście byli zaangażowani w rozwój drużyny, będąc na co dzień z nami. Bardzo dziękuję trenerowi Zenonowi Chmielewskiemu za wzorową współpracę, za trud, za rzetelny i spory nakład pracy, za opiekę trenerską i wynikający z tego sukces. Podziękowania należą się również sponsorom F. Jamniukowi, S. Piecuchowi, P. Miglujewiczowi, K. Sozańskiemu, S. Dobrzańskiemu, A. Matkowskiemu, E. Bodnarkowi, GBS Bank odział Słońsk, którzy wspierają nas od dłuższego czasu. Otrzymana pomoc finansowa jest niezbędna w dalszym rozwoju i utwierdza mnie w przekonaniu, że nie jest Wam obojętny los Klubu. I jeszcze najważniejsze podziękowania, które należą się kibicom, za to, że tak licznie przybywają na mecze zarówno w Słońsku, jak i na wyjazdach. Wieżę, że ich zapał nie zmaleje pomimo tego, iż nie zagramy w IV lidze tego sezonu. Jednocześnie obiecuje kibicom, że w sezonie 2013/2014 będziemy walczyć o IV ligę i przygotujemy już zespół juniora oraz obiekt spełniający wszystkie wymagania licencyjne.

Dziękuję za wypowiedź


  • Komentarzy [13]
  • czytano: [1946]
 

autor: ~zawiedziony 2013-07-05 22:28:43

avatar caly sezon w piach. Cos mi sie zdaje, że głowna przyczyna zostania w okregowce byla opieszałość z oddaniem boiska na PGRach.


autor: ~krótko i na temat 2013-07-06 11:30:49

avatar Klub powinien zostać zdegradowany do B-klasy,skoro "nie chce grać" w IV lidze.Są ustalone reguły gry,ten kto ma spaść spada a kto ma awansować awansuje...To nie koncert życzeń .


autor: ~kibic 2013-07-06 11:56:03

avatar Jak już to na osiedlu sportowym!


autor: ~Zarząd-Piotrek 2013-07-06 13:31:41

avatar Do "krótko i na temat":Zapraszam do współpracy,mój nr.jest podany na stronie,chętnie podzielę się z Tobą uwagami.Możemy rozpocząć rozgrywki w 4-tej lidze i spaść lub walczyć o utrzymanie.Zaręczam Ci,że z trybun zniknie połowa kibiców i zaczną się szyderstwa z niektórych sektorów trybun.Czy tego chcemy?Nie wiem kim jesteś i z kąd,ale wiem na pewno jedno,nie masz pojęcia o zarządzaniu klubem i kwotach pieniędzy wydawanych na ten cel przez osoby,które kochają ten sport.B-klasa owszem -wystarczy,ze zabraknie Prezesa Darka.Przeciętnym zawodnikom uderza woda sodowa,ządają astronomicznych kwot,za kiepskie umiejetnosci-gdzie tu logika.I jeszcze jedno w wolnej chwili odwiedz szatnię i sanitariaty na obiekcie z którego korzystamy i zjedz tam śniadanie.Na koniec,reguł nie ustalamy MY,ale WŁADZE-PZPN!


autor: ~obiektywny 2013-07-06 14:07:20

avatar Do krótko i na temat. Czy dokładnie przeczytałeś wywiad z panem prezesem? Wyraźnie jest napisane, że Warta nie spełni wymogów licencyjnych jakie uchwalił PZPN. Nadmienię również, że Skwierzyna również zrezygnowała z gry w III lidze pozostając w IV. Jeśli klub nie otrzyma licencji na grę w wyższej lidze pozostaje w obecnej taki jest regulamin. Nie proste jest awansować i zadłużyć klub. Tak więc spokojnie a sukcesy przyjdą z czasem.


autor: ~kibic 2013-07-06 14:17:15

avatar Wielka szkoda wysiłek zawodników poszedł na maarne :(


autor: ~do ,,krótko i na temat '' 2013-07-06 16:50:34

avatar Jak jesteś taki mądry to wyłóż ze swoich peniędzy taką sumę jaka jest potrzebna na 4 ligę i znajdź w takiej miejscowości cały skład juniorów z dnia na dzień , bo taki jest potrzebny do gry w 4 lidze. Dlatego jak sie nie ma o czyms pojęcia to sie nie wypowiada na ten temat.


autor: ~krótko i na temat/do Panów :Piotrka,obi... 2013-07-07 19:34:25

avatar Nie mam nic do Waszej drużyny i gratuluję 1-go miejsca.Zostawmy sprawy zarządzania,wiemy,że głównie chodzi o pieniądze.Do rzeczy:wiadomo ile drużyn awansuje,ile spada.Spadkowicz nie ma żadnego wyboru.Z jakiej racji drużyna, która awansowała,kalkuluje sobie,że lepiej będzie jak zostanie bo .....jej na to nie stać ?To jest po prostu śmieszne,trzeba było przegrywać.Rozgrywki zakończone ,formalnie Warta jest w IV lidze.Nie spełnia wymogów,degradacja.Są drużyny w wyższych ligach,które utrzymały się ale nie mają środków na granie i się wycofują,ale nie o klasę niżej,zostają zdegradowane o kilka.Nie rozumiem,z jakiego powodu OZPN Gorzów takie działania toleruje oraz robi dziwne "sztuczki", przywracając SKP Słubice do okręgówki.Przez te "manewry" leci moja Warta,tyle,że Gorzów,he he.Pozdrawiam.


autor: ~s 2013-07-07 21:14:16

avatar wiadomo bylo od poczatku ile kosztuje gra lige wyzej wiec trzeba bylo grac tak by nie robic nadziei kibica i zawodnika zajac pierwsze miejsce z taka przewaga i podziekowac :) niezle


autor: ~fan 2013-07-07 23:25:18

avatar Wiadomo było że 4 liga to dużo wyższe koszty jak panowie nie macie na to kasy to trzeba było grać juniorami ze słonska a nie zatrudniać armie zacięzna by wygrać okręgówke a w konsekwencji zrezygnować z awansu. Brak tu jakiejkolwiek logiki.


autor: ~do ,,s'' 2013-07-07 23:55:05

avatar czyli zawodnicy powinni wychodzić na mecze żeby je przegrywać,tak mysle że Twoja logika jest lepsza -.-. Jakbyś naprawde miał pojęcie o piłce i sie nią interesował to byś wiedział że przepis o juniorach wszedł w maju to myśle jednak ze miesiac na znalezienie przynajmniej 15 młodych chłopaków do gry to stanowczo za mało.


autor: ~Zarząd-Piotrek 2013-07-08 19:12:26

avatar Panie "s" czy nie było Ci przyjemnie i z dumą oglądać wygrywane mecze WARTY Słońsk.Powyżej już zająłem stanowisko w tej sprawie,ale nie wiedziałem ,że NASZYM sukcesem interesuje się kibic WARTY Gorzów i ubolewa nad spadkiem swojej druzyny-współczuję,w przyszłym sezonie będzie "lepiej".Panie s przypominam, że zachęcam do współpracy.Nowi działacze mile widziani,może mają nowe pomysły oraz inicjatywy,a moze sponsorów,byłoby ciekawie.POZDRAWIAM.


autor: ~obiektywny 2013-07-08 22:59:22

avatar To kolego jeden z drugim powiedz to piłkarzom aby zaczęli przegrywać. Dla piłkarzy i dla kibiców zrobili to co zrobili i chwała im za to. Ogarnij się jeden z drugim i spróbuj zastąpić miejsca prezesa i zarządu. z boku wygląda to zajebiście ale z konkretnego punktu widzenia lepiej spokojnie zarządzać klubem a nie jak inne kluby zawyżając swoje możliwości degradowali drużyny do B lub A klasy. Wzorów nie trzeba daleko szukać spójrz na Celulozę Kostrzyn. Dziękuje.


Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków:

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Reklama

Wspomóż nasz klub

 

Ostatnie spotkanie

Nie wprowadzono danych o ostatnich meczach.

Losowa galeria

Warta Słońsk - Błękitni Dobiegniew 2015.04.04
Ładowanie...

Najnowsza galeria

Warta Słońsk Polonia Lipki Wielkie
Ładowanie...