Warta Słońsk - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Wspieraja nas

Tabela ligowa

Górzów Wielkopolski

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 1

Wyniki

Mecze sparingowe

Statystyki drużyny

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 14 gości

dzisiaj: 192, wczoraj: 117
ogółem: 1 121 065

statystyki szczegółowe

Aktualności

Wywiad z ....

  • autor: wartaslon, 2013-03-26 13:18

.

Wywiad z wieloletnim działaczem
Klubów Sportowych Fregata i Warta Słońsk
panem Stanisławem Dobrzańskim

 

Jak się rozpoczęła  Pana przygoda ze słońską piłką 
Stanisław Dobrzański - Po przyjeździe do Słońska wspólnie z pracownikami zakładu w którym pracowałem (zakład rolny Słońsk) powołaliśmy drużynę piłki nożnej i zgłosiliśmy ją do rozgrywek. Drużynę nazwaliśmy „Fregata” i rozpoczęliśmy rozgrywki od klasy „B”. Początkowo byliśmy konkurencją, dla drużyny „Warty”. Po wybudowaniu boiska przy PGR Słońsk (1987 rok) awansowaliśmy do klasy „A”. Po kilku latach okazało się, że „Warcie” nie miał kto działać, więc w 1989 roku  przejęliśmy „Wartę” i jej tradycje. Od tej chwili zaczęliśmy działać jako klub sportowy „Warta”
 
Jaką rolę pełni Pan w naszym klubie i jakie role pełnił Pan przeszłości.
St.D. Obecnie jestem kierownikiem klubu, poprzednio pełniłem różne funkcje, byłem prezesem, kierownikiem drużyny, gospodarzem, w zasadzie zajmowałem się wszystkim. Dopiero od kilku lat praca w klubie została poukładana i mogę pełnić tylko funkcję kierownika klubu.
 
Proszę opowiedzieć jak zmieniała się Warta na przestrzeni pańskiej działalności
St. D. Warta z małego wiejskiego klubu, stała się klubem znanym w regionie, prowadzącym nie tylko drużynę Seniorów, lecz także drużyny młodzieżowe. Stało się to dzięki pozyskaniu w szeregi klubu bardzo zaangażowanego Prezesa klubu pana Dariusza Matkowskiego. Jest on właściwym człowiekiem na właściwym miejscu, ponadto jest on sponsorem klubu i to w zasadzie jednym z nielicznych którzy wspomagają finansowo działalność Warty. Ponadto muszę zaznaczyć, że bardzo wspiera działalność Klubu, zarówno finansowo jak i doradczo – Wójt Gminy Słońsk pan Janusz Krzyśków.
 
Już niedługo nasze mecze rozgrywane będą na przebudowanym, nowoczesnym obiekcie. Proszę opowiedzieć gdzie wcześniej rozgrywano mecze ligowe.
St. D. Jak pamiętam poprzednio mecze ligowe rozgrywane były na boisku przy stacji kolejowej, później na przebudowywanym obecnie obiekcie Fregaty przy zakładzie rolnym, obecnie rozgrywki odbywają Się na boisku przy zespole Szkół. Już jesienią jednak wejdziemy na nowy obiekt.
 
Które wydarzenie bądź wydarzenia dotyczące naszego klubu utkwiły najbardziej w Pana pamięci.
St. D. Dla mnie wydarzeniem jest każdy mecz, a szczególnie mecz naszej drużyny, który przeżywam wyjątkowo. Jednak pamiętam dobrze mecz o utrzymanie się Warty w klasie A. W Murzynowie zebrali się wszyscy oficjele, zarząd „Budowlanych” przygotował przyjęcie z okazji zwycięstwa ich drużyny i utrzymanie się w klasie A. Mecz zakończył się naszym zwycięstwem 2 do 1 ( bramki strzelili Doroszewski i Piasecki). Pamiętam także mecz w pucharze zimy z Wodą Rzecko. Gospodarze przygotowali przyjęcie żeby uczcić zwycięstwo i puchar Zimy. My rozbiliśmy samochód i na mecz Dojechaliśmy w 7 i bez bramkarza. Musiał zagrać Prezes Darek M. i junior Radecki. Mimo tych trudności wygraliśmy 2:1 (bramki strzelili Przemek D i Janusz W) Przyjemne wspomnienie mam też z meczu Pucharu Zimy w Ośnie Lubuskim. Przed meczem burmistrz Ośna zaprosił nas po meczu na przyjęcie bo był pewny zwycięstwa. Mecz wygraliśmy 4:1. po meczu Burmistrz zniknął.
 
Co jest takiego magicznego w słońskiej piłce , że tyle lat bez przerwy pracuje Pan w naszym klubie.
St.D. Mamy dobrych ludzi w Zarządzie (Matkowski Dariusz, Sozański Kazimierz, Śliwiński Krzysztof, Piecuch Stanisław, Jamniuk Franciszek, Miglujewicz Piotr), przyjaznego wójta, utalentowanego trenera i wspaniałych zawodników więc co pozostaje mi – wspierać ich i cieszyć się sukcesami w przyszłości.
 
Jak na przestrzeni lat zmieniło się podejście zawodników do uprawiania piłki nożnej.
St.D. Na przestrzeni lat nic się nie zmieniło piłka nożna jest dalej najpopularniejszym sportem pasjonującym młodzież od najmłodszych lat. Tak samo jest i w Słońsku. Wszędzie żądzą teraz pieniądze i wszyscy grający w piłkę nożną, nawet ci reprezentujący bardzo mierne umiejętności liczą na gratyfikacje z tytułu kopania piłki.
Dziękuję za wypowiedź
 

  • Komentarzy [2]
  • czytano: [1182]
 

autor: ~anonim 2013-03-28 13:33:36

avatar lipki maja nowy herb. ten mecz jest 7.04 o 16 na 100% ?


autor: wartaslon 2013-03-28 14:08:19

Profil wartaslon w Futbolowo Herb jest już zaktualizowany na naszej stronie. Mecz z Polonią Lipki Wielkie odbędzie się wg terminarza OZPN czyli 2013-04-07, godz. 16:00.


Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków:

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Reklama

Wspomóż nasz klub

 

Ostatnie spotkanie

Nie wprowadzono danych o ostatnich meczach.

Losowa galeria

Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Ośno Lubuskie 26.01.2013 r
Ładowanie...

Najnowsza galeria

Warta Słońsk Polonia Lipki Wielkie
Ładowanie...