Warta Słońsk - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Wspieraja nas

Tabela ligowa

Górzów Wielkopolski

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 1

Wyniki

Mecze sparingowe

Statystyki drużyny

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 17 gości

dzisiaj: 71, wczoraj: 117
ogółem: 1 120 944

statystyki szczegółowe

Aktualności

Wywiady z piłkarzami KS Warta Słońsk

  • autor: wartaslon, 2013-02-20 05:25

     Drodzy Kibice Warty Słońsk chcąc umożliwić Wam bliższe poznanie naszych zawodników będziemy prezentować  co jakiś czas na naszej stronie krótkie wywiady z naszymi piłkarzami.

 

   Na początek odpowiedzi udzielili kapitan Warty Jarosław Miglujewicz i Krystian Weres.

 

Wywiad z kapitanem Warty Słońsk Jarosławem Miglujewiczem
Jarosław Miglujewicz
 
Jesteś mieszkańcem Słońska. Opowiedz nam jak wyglądała twoja przygoda z piłka nożna?
Jarosław Miglujewicz Swoją przygodę z piłką rozpocząłem w szkole podstawowej w Słońsku w wieku 11 lat. W tym okresie moim trenerem był pan Darek Czarny i to on spowodował, że piłka nożna stała się moim hobby. Zauważył to także trener i stwierdził, że wyróżniam się wśród kolegów, więc postanowił wysłać mnie na testy do klubu Polonia Słubice. Testy przeszedłem pozytywnie i zostałem juniorem w/w klubie. Nauka w szkole trwała cztery lata, a więc i przygodę z piłką w tym klubie zakończyłem po czterech latach.
 
W sezonie 2012/2013 pełnisz rolę kapitana drużyny. Od kiedy pełnisz tę rolę i co należy w związku z tym do twoich obowiązków?
Jarosław Miglujewicz Rolę kapitana drużyny przyjąłem od Krystiana Weresa w 2012 r. i pełnię ją do chwili obecnej. Z pełnioną funkcją wiążą się określone obowiązki: dbałość o porządek w trakcie i po treningach, jestem łącznikiem w relacji drużyna Trener, staram się wspólnie z drużyną rozwiązywać problemy oraz tworzyć odpowiednią atmosferę.
 
Od dłuższego czasu Zarząd Warty dąży do tego aby nasz klub reprezentowało jak najwięcej naszych miejscowych zawodników. Czy Twoim zdaniem jest możliwe zbudowanie zespołu w oparciu wyłącznie o własnych wychowanków?
Jarosław Miglujewicz Zarząd Warty faktycznie dąży do tego aby nasz klub reprezentowało jak najwięcej miejscowych zawodników, lecz nie zawsze jest to możliwe z uwagi na to, że mieszkamy w małej miejscowości i nie mamy zbyt wielkiego wyboru. Pomimo wszystko i tak stanowimy trzon drużyny oraz większość zespołu. Mogło by być lepiej gdyby nie lenistwo i małe zaangażowanie młodych zawodników.
 
Na jakiej pozycji grasz i co sądzisz o sile tej formacji Warty Słońsk?
Jarosław Miglujewicz Gram jako prawy obrońca i w rudzie wiosennej formacja obrony była mocnym atutem drużyny. Aktualnie problemem stała się kontuzja Grzegorza Kowalskiego jednego z najlepszych naszych obrońców.
 
Co byś chciał przekazać kibicom Warty?
Jarosław Miglujewicz Naszym wspaniałym kibicom licznie gromadzącym się na trybunach dziękuje za doping i za wsparcie.
 
Dziękuję za wypowiedź
 
 
Wywiad z Krystianem Weresem
Krystian Weres
 
Krystian od tak dawna grasz w Warcie Słońsk, że wielu naszych kibiców uważa cię za naszego wychowanka. Jednak pochodzisz z zupełnie innej miejscowości. Powiedz proszę skąd pochodzisz, od kiedy jesteś „Warciarzem” i skąd w ogóle wziął się pomysł aby reprezentować nasze barwy?
Krystian Weres Pochodzę z Czernikowa, małej miejscowości położonej niedaleko Myśliborza. W Warcie Słońsk gram od 2009 roku, wtedy to spotkałem się z trenerem Chmielewskim oraz Prezesami klubu i doszliśmy do wniosku, że będziemy razem pracować w Warcie Słońsk. 
 
Wiem, że w przeszłości reprezentowałeś kluby piłkarskie grające w wyższych ligach. Powiedz proszę co to były za kluby i co uważasz za swój największy sukces piłkarski?
Krystian Weres W swojej ponad dwudziestoletniej przygodzie z piłką nożną reprezentowałem barwy kilku klubów, a były to: Czarni Czerników- klasa B, Osadnik Myślibórz- IV liga, Drawa Krzyż-IV liga, Warta Słońsk-IV liga, Celuloza Kostrzyn-III liga, Ilanka Rzepin-III liga, Chemik Police-III liga, GKP Gorzów-III liga, Odra Opole-II liga, Stilon Gorzów-II liga
 
Jeśli chodzi o mój największy sukces piłkarski to uważam, że była nim gra w II lidze na zapleczu ekstraklasy oraz awans wywalczony z GKP Gorzów do I ligi. Uważam, za swój sukces również to, że przez tak długi okres czasu gram w piłkę nożną.
 
Na jakiej pozycji grasz i czy jest to jedyna pozycja na której dobrze się czujesz na boisku?
Krystian Weres W swojej karierze grałem na wielu pozycjach, zaczynałem jako nominalny napastnik, później grałem jako boczny pomocnik. Jednakże zawsze najlepiej czułem się jako ofensywny pomocnik. W chwili obecnej w Warcie występuję na pozycji napastnika i myślę, że wychodzi mi to dość dobrze, gdyż w rundzie jesiennej strzeliłem 10 goli. Uważa, że jestem uniwersalnym zawodnikiem, gdyż mogę grać praktycznie na każdej pozycji oprócz bramkarza.
 
Jak pewnie wiesz celem nr 1 naszego zespołu jest w tym sezonie awans do IV Ligii. Czy Twoim zdaniem patrząc z perspektywy aktualnie zajmowanego I miejsca i składu personalnego zawodników będzie to łatwe do osiągnięcia.
Krystian Weres Oczywiście, że celem numer jeden jaki sobie razem z trenerem i prezesami wyznaczyliśmy na ten rok, to upragniony awans do IV ligi. Runda jesienna pokazała, że do tego celu dążymy we właściwy sposób, gdyż jesteśmy liderem i nie przegraliśmy żadnego meczu. Ponadto zaszliśmy dość wysoko w Pucharze Polski.
 
Na zakończenie chciałbym dodać, że w Słońsku czuję się bardzo dobrze i tutaj za klika lat chciałbym zakończyć swoją przygodę z piłką.
 
Dziękuję za wypowiedź

 


 

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Reklama

Wspomóż nasz klub

 

Ostatnie spotkanie

Nie wprowadzono danych o ostatnich meczach.

Losowa galeria

Mecz ligowy Warta Słońsk - Iskra Janczewo 21.04.2013
Ładowanie...

Najnowsza galeria

Warta Słońsk Polonia Lipki Wielkie
Ładowanie...